Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

TICKPLEX tests ērču pārnēsāto patogēnu noteikšanai

Laboratoriskais izmeklējums Laimas boreliozes diagnostikai – TICKPLEX.

2018. gadā TICKPLEX testa izstrādātāji publicēja pētījumu prestižā zinātniskā žurnālā Nature (Garg et al., 2018, Evaluating polymicrobial immune response in patients suffering from tick-borne diseases), ka ērces vienlaicīgi spēj pārnēsāt vairākus patogēnus. Izmeklējumā ir iekļauti visi biežāk sastopamie ērču pārnēsātie patogēni un to dažādās formas, kas bieži netiek diagnosticētas ar standarta laboratoriskiem izmeklējumiem. 

TICKPLEX tests ir unikāla iespēja pēc ērces koduma, ar viena izmeklējuma palīdzību, pārbaudīt biežāk sastopamo ērču pārnēsāto patogēnu klātbūtni un veikt agrīnu un precīzu diagnostiku.

Jelgavas poliklīnikā ir iespējams veikt divu veidu laboratoriskos izmeklējumus: TICKPLEX BASIC un TICKPLEX PLUS, kur abos testos ir nosakāmas IgM un IgG antivielas pret 3 borēliju sugu (Borrelia burgdorferi, Borrelia afzelii un Borrelia garinii) spirohetas un persistējošo formu. 

Tickplex tabula

 

TICKPLEX PLUS izmeklējumā papildus ir nosakāmi vēl arī tādi  ērču pārnēsāti patogēni un slimību ierosinātāji, kas var pievienoties pacientiem ar pazeminātu imūnsistēmu (piemēram, Epšteina-Barra vīruss, Mycoplasma pneumoniae).

Laboratoriskā izmeklējuma izpildes laiks – līdz 14 darba dienām.
Iepriekšēja sagatavošanās nav nepieciešama. 

Click to listen highlighted text!