Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

Startē poliklīnikas Akadēmijas otrā sezona

Ar sirds ķirurga Mārtiņa Kalēja lekciju un iepazīstināšanu ar Jelgavas poliklīnikas jaunumiem, tajā skaitā – nesen darbu sākušo uztura speciālisti Madaru Visocku ceturtdien tika atklāta Jelgavas poliklīnikas Akadēmijas otrā sezona. Līdzīgi kā pērn, arī šogad Akadēmijā mediķi varēs piedalīties bezmaksas semināros, papildinot zināšanas un gūstot informāciju par novitātēm medicīnas jomā.

Atklājot Jelgavas poliklīnikas Akadēmijas otro sezonu, SIA «Jelgavas poliklīnika» valdes locekle Kintija Barloti uzsvēra: «Ņemot vērā Jelgavas poliklīnikas Akadēmijas semināru ciklu popularitāti ārstu vidū, mēs arī šogad turpinām iesākto darbu. Mācību grafiks šim gadam jau praktiski ir sastādīts, un tēmas izvēlētas, balstoties gan uz ārstu ieteikumiem no iepriekšējiem semināriem, gan uz šā brīža aktualitātēm medicīnā. Savukārt lektori būs savas jomas profesionāļi, kuru zināšanas un pieredze novērtēta gan Latvijā, gan ārpus tās robežām.» 

Iepazīstinot ar jaunumiem poliklīnikā, kardioloģe Marina Kovaļova pastāstīja par i-PRF injekcijām, kas būtiski var paātrināt brūču dzīšanu, veicina ādas atjaunošanos un audu reģenerāciju. I-PRF injekcijām izmanto paša pacienta asinis, kuras tiek apstrādātas centrifūgā, iegūstot blīvu membrānu ar asins šūnām.

Kā otrs ļoti svarīgs jaunumus jāmin uztura speciāliste Madara Visocka, kura nesen sākusi darbu Jelgavas poliklīnikā. Uzrunājot klātesošos, viņa uzsvēra, ka pievēršanās veselīgam uzturam un smēķēšanas atmešana par 80% var samazināt risku saslimt ar sirds un asinsvadu slimībām.

Sirds ķirurgs Mārtiņš Kalējs savukārt semināra dalībniekiem nolasīja lekciju «Antikoagulantu lietošana pacientiem pēc sirds vārstuļu operācijām», kurā sniedza sīkāku informāciju un prezentēja jaunākos pētījumus šajā jomā.

Šobrīd jau ir zināmas arī semināru tēmas un lektori nākamajā trim Akadēmijas nodarbībām.

31.oktobrī mediķi tiek aicināti uz semināru «Gangrēna kājā – gangrēna galvā jeb kā novērst kājas amputāciju un insultu», ko vadīs Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas Asinsvadu ķirurģijas centra asinsvadu ķirurgs un Angioķirurgu biedrības prezidents profesors Dainis Krieviņš.

14.novembrī notiks Jelgavas poliklīnikas Akadēmijas konference «Ģimenes psihoemocionālā veselība», kurā jaunumus šajā jomā varēs uzzināt no neiroloģes, imunoloģes Viktorijas Ķēniņas, neiroloģes Sandras Vestermanes, psihiatres Ingas Zārdes, psihoterapeites Guntas Andžānes un klīniskās psiholoģes Lolitas Muzikantes.

12.decembrī notiks endokrinologa Ingvara Rasas vadītais seminārs «Nezināmais un zināmais diabēta diagnostikā un diabēta profilaksē»

Atgādināsim, ka Jelgavas poliklīnikas Akadēmija piedāvā bez maksas semināru ciklu, kurā speciālistiem ir iespēja papildināt zināšanas un dalīties pieredzē ar Eiropā vadošiem viedokļu līderiem kardioloģijā, gastroenteroloģijā, endokrinoloģijā, pneimoloģijā un paliatīvajā aprūpē.

Sīkāku informāciju par Akadēmiju var uzzināt mājas lapā https://jp.lv/akademija/.

 

Raksta autors: http://www.jelgavniekiem.lv/

Click to listen highlighted text!