Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

Primārās aprūpes centra attīstīšana Jelgavas pašvaldībā

“Projekta identifikācijas Nr.: 9.3.2.0/20/A/101

Projekta nosaukums: Primārās aprūpes centra attīstīšana Jelgavas pašvaldībā

2021 gada 15. janvārī noslēgts līgums starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un SIA “Jelgavas poliklīnika” par ERAF projekta „ Primārās aprūpes centra attīstīšana Jelgavas pašvaldībā” ieviešanu.

Projekta mērķis ir uzlabot kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību, jo īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības un nabadzības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru un tehnisko nodrošinājumu primārās aprūpes centrā Jelgavas pilsētas pašvaldībā (SIA “Jelgavas poliklīnika”).

Projekta ietvaros ģimenes ārstu praksēm tiks iegādāta datortehnika un programmatūra, mēbeles un medicīnas tehnoloģijas, kā arī piesaistītā speciālista (fizioterapeita) kabineta aprīkojums (“slinga” iekārta, aprīkojums un “tipstim” ar cimdu komplektiem, kas ir īpaši nepieciešams insultu pārcietušajiem pacientiem jutīguma atjaunošanai rokās, eža pussfēras, vingrošanas bumbas, pretestības gumijas, ergoterapeita galds un regulējama izlietne, kuras augstumu regulē pēc nepieciešamības, piemēram, invaliditātes gadījumā, līdzsvara celiņi), iegādāta ultrasonogrāfijas iekārta piesaistīto speciālistu kabineta aprīkošanai, iegādāti mobilie kondicionieri tiem ārstiem, kuru kabinetos tie ir ļoti nepieciešami, iegādāts potīšu brahiālā indeksa mērītājs visu ģimenes ārstu vajadzībām, kā arī iegādāti krēsli apmeklētāju uzgaidāmajai telpai un ledusskapis vakcīnu uzglabāšanai.

Projektu plānots īstenot 23 mēnešu laikā no līguma spēkā stāšanās dienas – 2021. gada 15. janvārī. Projekta kopējās izmaksas ir 149 764,12 EUR, no kuriem 85% līdzfinansē ERAF (127 299,50 EUR), 9% ir valsts budžeta līdzfinansējums (13 478,77 EUR), un 6% ir projekta iesniedzēja (SIA “Jelgavas poliklīnika”) privātais finansējums (8985,85 EUR).

Projekta ietvaros laika periodā no 15.01.2021.-15.11.2021. primārās aprūpes centra darbības nodrošināšanai tika iegādāta USG iekārta, 10 stacionārie datori, 5 portatīvie datori, 15 gab. “MS Office” programmatūra, regulējama izlietne un galds (energoterapijas nodrošināšanai), 10 fonendoskopi (ģimenes ārstiem un māsām), 10 tonometri (ģimenes ārstiem un māsām), 5 medicīniskie svari ar auguma mēru, 3 medicīniskie svari zīdaiņiem, 1 lielā daudzfunkcionālā iekārta (druka, skenēšana, kopēšana) un 5 daudzfunkcionālās mazā izmēra iekārtas (ģimenes ārstiem), 5 pulsa oksimetri un 5 dokumentu smalcinātāji.”

Projekta ietvaros laika periodā no 16.11.2021.-01.06.2022. primārās aprūpes centra darbības nodrošināšanai tika iegādāta automātiskā potītes branhiālo indeksu sistēma, Portatīvais elektrokardiogrāfs, 5 pārvietojami trīsdaļīgi aizslietņi uz riteņiem, 10 darba krēsli projektā iesaistītajiem ģimenes ārstiem un māsām, 2 mobilie kondicionieri divu no projektā iesaistītajiem ģimenes ārstu kabinetu labiekārtošanai un 3 medicīniskie zīdaiņu svari par kopējo summu 11 822,72 EUR. Projekta īstenošana norit saskaņā ar plānoto.

Projekta ietvaros laika periodā no 02.06.2022.-01.12.2022. primārās aprūpes centra darbības nodrošināšanai tika iegādāts fizioterapijas aprīkojums par kopējo summu 1911,41 EUR. Projekta īstenošana norit saskaņā ar plānoto un vēl neiegādātais aprīkojums tiks iegādāts līdz projekta noslēguma termiņam.

Projekta ietvaros laika periodā no 01.12.2022.-13.01.2023. primārās aprūpes centra darbības nodrošināšanai tika iegādāts aprīkojums (mobilie tālruņi ģimenes ārstiem un māsām, drukas iekārtas ģimenes ārstu māsām, fizioterapeitam, USG speciālistam, dokumentu smalcinātāji ģimenes ārstu māsām, atbalsta spilveni ģimenes ārstu un USG speciālista kabinetiem, jauna darba stacija USG speciālistam (dators, monitori, krēsls), jauns dators un krēsls fizioterapeitam, 2 velo trenažieri un 5 slēdzami dokumentu skapji) centra darbības uzlabošanai par kopējo summu 16537.45 EUR. Projekta īstenošana ir noslēgusies. Ārstniecības iestādē ir nodrošināta vides pieejamība personām ar funkcionāliem traucējumiem.

NAP_ERAF

Click to listen highlighted text!