Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

Iespējams reģistrēties vakcīnai pret Covid-19

Pēc valstī apstiprinātā plāna februārī turpināsies mediķu vakcinācija, kā arī tiks uzsākta ilgstošas sociālās aprūpes darbinieku un klientu, kā arī senioru vakcinācija. Lai efektīvi plānotu vakcinācijas kabinetu noslodzes un jaudas, ir izveidota iespēja savlaicīgi pieteikties vakcīnai pret Covid-19. 

Manavakcina.lv izveidota, lai visi Latvijas iedzīvotāji, kas vēlas saņemt vakcīnu pret Covid-19, varētu tai pieteikties.

Vakcīnās ir vielas jeb aģenti, kas nodrošina organisma imunitātes veidošanos. Medicīnā izmanto dažādu veidu vakcīnas. Dažās ir novājināti vai nonāvēti vīrusi, baktērijas vai to daļas. Citu sastāvā ir ziņnesis, t.i., vakcīnā ir tikai informācija par vīrusu, nevis pats vīruss, tādēļ tā nevar izraisīt slimību vai to pastiprināt, ja, piemēram, cilvēks jau slimo. Kad cilvēkam ievada vakcīnu, tad organisma imūnsistēma izstrādā antivielas. Savukārt tad, kad cilvēks saskaras ar īstu infekciozu vīrusu vai baktēriju, viņa imūnsistēma to atceras, aktivizē jau radušās konkrētās antivielas, nonāvē vīrusu vai baktēriju, un cilvēks nesaslimst.

Vakcinācija pret Covid-19 ir brīvprātīga, un manavakcina.lv uzkrās un apkopos informāciju par cilvēkiem, kuri vēlas vakcinēties. Tad, kad vakcīnas būs pieejamas, šie dati tiks izmantoti vakcinācijas procesa kvalitatīvākai organizēšanai.

Rindu veido pieteikumi, kas ir:

  • reģistrēti vietnē manavakcina.lv (personu dati tiks iegūti, autorizējoties platformā www.latvija.lv);
  • reģistrēti, zvanot pa bezmaksas tālruni 8989. Tālruņa līnijas darba laiks ir katru darba dienu no 9.00 līdz 17.00. Tālruņa līnija izmantojama tikai un vienīgi, lai nodrošinātu iedzīvotāju reģistrēšanu vakcīnas saņemšanai;
  • darba devēju iesniegtie darbinieku saraksti (šobrīd aicinām darbiniekus pieteikties individuāli, negaidot darba devēja uzaicinājumu. Tiklīdz uzņēmumiem būs iespēja pieteikt savus darbiniekus, par to informēsim atsevišķi!)
  • ģimenes ārstu veiktā reģistrācija (pieteikties vakcīnai pie ģimenes ārsta varēs vēlāk nekā manavakcina.lv vai pa tālruni. Tiklīdz būs iespējams reģistrēties pie ģimenes ārstiem, par to tiks paziņots).

Informācija par Covid-19 vakcīnām un vakcinācijas procesu atrodama šādās vietnēs:

Click to listen highlighted text!