Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

Egils Levits: Pateicība medicīnas darbiniekiem

Godātie ārsti un ģimenes ārsti, ārstu palīgi, medmāsas, māsu palīgi, ātro palīdzību šoferi, dispečeri, laboratoriju darbinieki, atbalsta personāls uzņemšanas nodaļās, farmaceiti, farmaceitu asistenti, atbildīgo dienestu vadītāji, ārstniecības iestāžu vadītāji, medicīniskās palīdzības koordinatori!

Ārkārtas situācija ir kļuvusi mūsu visu ikdiena. Jūs aicināt mūs palikt mājās, jo jūs paliekat darbā mūsu dēļ. Jūsu darbību raksturo precīzi lēmumi, kompetenta, ātra un saskaņota rīcība. Tas rada tik nepieciešamo drošības sajūtu.

Mēs visi apzināmies, ka epidēmijas izplatības laikā tieši jūs esat visvairāk apdraudēti. Jūs pildāt savu profesionālo pienākumu un piepildāt savu aicinājumu. Bet ne tikai – jūs mūsu labā strādājat nesavtīgi un pašaizliedzīgi.

Es izsaku jums vislielāko cieņu un pateicību savā un visas mūsu tautas vārdā!

Šis ir pārbaudes laiks visai mūsu sabiedrībai. Katra cilvēka atbildīgumam, disciplinētībai, apzinīgumam un rūpēm par līdzcilvēkiem. Latvijas sabiedrības stiprā puse ir spēja mobilizēties un mērķtiecīgi rīkoties ārkārtas situācijās. Šis ir laiks, kad atkrīt nebūtiskais. Mērogs ir liels, jo runa ir par visbūtiskāko – cilvēku dzīvību un veselību.

Ārkārtas situācija atgādina par medicīnas darbinieku patieso nozīmi sabiedrībā, veselības nozares nozīmi mūsu valstī un valsts politikā. Atgādina, ka veselības aprūpe nav abstrakti skaitļi, bet katra mūsu veselība un dzīve. Esmu pārliecināts, ka šī ārkārtas situācija ilgtermiņā kļūs par katalizatoru apņēmībai sakārtot un atbilstoši finansēt veselības aizsardzības sistēmu. Latvijas cilvēkiem tas ir nepieciešams.

Saskaņoti un atbildīgi rīkojoties un pašaizliedzīgi un profesionāli jums darot savu darbu, esmu pārliecināts, ka mēs pārvarēsim šo ārkārtas situāciju iespējami labākajā veidā.

Sirsnīgā pateicībā par jūsu darbu!

Click to listen highlighted text!