Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

Diabēts un kardioloģija – Jelgavas poliklīnikas Akadēmijā.

Diabēts_un_kardioloģija_Dr.Rasa_Dr.Barloti_Dr.KovaļovaSemināra sākumā Jelgavas poliklīnikas galvenā ārste, kardioloģe Marina Kovaļova iepazīstināja ar poliklīnikas jaunumiem: osteorefleksoterapiju, kura tagad pieejama arī Jelgavas poliklīnikā, kā arī zobu higiēnisti, kura uzsākusi darbu poliklīnikā, un mazos pacientus pieņems sestdienās, kā arī fizikālās terapijas plašo pakalpojumu klāstu, kas pieejams Jelgavas poliklīnikā.

RAKUS stacionāra Gaiļezers, RSU un SIA Jelgavas poliklīnikas endokrinologs Dr. Ingvars Rasa savā lekcijā apskatīja endokrinoloģijas un kardioloģijas nozaru krustpunktus. Abas nozares ir saistītas, un tikai speciālistiem sadarbojoties ir iespējams veiksmīgi diagnosticēt kardiovaskulārās saslimšanas un tās ārstēt.

Savukārt Dr. Marina Kovaļova savā lekcijā lika uzsvaru uz savlaicīgi uzsāktas un pareizi izvēlētas  terapijas nozīmīgumu kardiālu pacientu ar cukura diabēta ārstēšanu.

Lekciju starplaikā fizioterapeite Antra Berkina aicināja semināra apmeklētājus izkustēties, kā arī atgādināja par fizioterapijas iespējām pacientu veselības stāvokļa uzlabošanā, funkcionālo ierobežojumu mazināšanā vai novēršanā , darbspēju atjaunošanā.

 

 

Pēc semināra daži dalībnieki dalījās ar savu viedokli par dzirdēto Jelgavas poliklīnikas Akadēmijas seminārā:

“Augsti novērtēju Jelgavas poliklīnikas Akadēmijas seminārus kā ļoti noderīgus ārstu kvalifikācijas celšanā, jo semināru laikā ar savām zināšanām dalās augstas klases profesionāļi. Semināri ir ļoti vērtīgi arī ar to, ka var nopelnīt punktus , kas ir nepieciešami regulārai mediķu resertifikācijai, nebraucot uz Rīgu.”

(Skaidrīte Ādamsone, Jelgavas pilsētas slimnīcas iekšķīgo slimību nodaļas ārste.)

“Par Jūsu semināru izlasīju Jelgavas vēstnesī pavisam nejauši. Esmu LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes Uztura katedras asociētā profesore, kura studentiem lasa lekcijas par uzturu, par attīstības tendencēm uzturzinātnē, vadu maģistra darbus uzturzinātnē. Kā zināms uzturs ir cieši saistīts ar veselību, tā ka savās lekcijās nākas pieskarties arī veselības jautājumiem, cukura diabēts utt. Tāpēc izlēmu apmeklēt šo semināru, lai sevi pilnveidotu. Seminārā nostiprināju esošās zināšanas un papildināju ar jaunu informāciju. Iegūto informāciju izmantošu lekcijās – uzturs un diabēts, īpaši maģistra līmeņa studentiem. Tā kā ievadlekcijā par uzturu studentiem sniedzu ieskatu par gremošanas sistēmu, lai viņi labāk izprastu, kur paliek apēstais un kā funkcionē gremošanas sistēma, tad es labprāt vēlētos apmeklēt 04.04. Gastroentereloģijas konferenci, ja tas protams būs iespējams un pieejams arī ne-medicīnas pārstāvjiem.”

(Asoc.prof., Dr.sc.ing. Ilze Beitāne, Latvijas Lauksaimniecības universitāte

Pārtikas tehnoloģijas fakultāte, Uztura katedras vadītāja.)

Atgādinām, ka Jelgavas Poliklīnikas Akadēmija ir semināru cikls, kurā mediķiem ir iespēja tikties ar medicīnas vadošajiem viedokļa līderiem, papildināt zināšanas un dalīties profesionālajā pieredzē. Semināru cikls aizsakās 2018. gada oktobrī  un ik mēnesi pulcē ap pussimts mediķus.

Tuvākās konferences:

Click to listen highlighted text!