Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.   Click to listen highlighted text! Laipnu lūdzam Jelgavas poliklīnikas mājaslapā. Lai izmantot balss palīgu, lūdzam iezīmēt tekstu un nospiest atskaņošanas ikonu.

Bišu dravā uz Jelgavas poliklīnikas jumta ievākts 21 kilograms medus

Jūlija vidū pašā Jelgavas centrā tapa pirmais Latvijas urbānais jumta bišu dārzs ārpus Rīgas. Pēc Jelgavas poliklīnikas un Latvijas Biškopības biedrības savstarpējās vienošanās uz veselības aprūpes iestādes jumta tika ierīkota bišu drava ar mērķi pētnieciskos nolūkos iegūt medus paraugus pilsētvidē, veikt tā fizikāli – ķīmiskās analīzes un apkopot datus par medu pilsētvidē. Uz poliklīnikas jumta tika izvietotas trīs bišu saimes, kas līdz vasaras noslēgumam pieauga par vairākiem tūkstošiem bišu. Neskatoties uz faktu, ka bišu drava tika ierīkotas sezonas otrajā pusē, to medus pienesums bijis ievērojams – 21 kilograms saldā kāruma. Šobrīd bites ir devušās ziemas guļā, lai, pateicoties Jelgavas novada Vircavas biškopja Naura Bērziņa pūlēm, jau nākamā gada martā bites atgrieztos uz Jelgavas poliklīnikas jumta.

Ar pilnu rakstu iepazīties iespējams šeit: https://zz.lv/bisu-drava-uz-jelgavas-poliklinikas-jumta-ievakti-21-kilogrami-medus/

FOTO: Māris Lazdāns

Click to listen highlighted text!